İLK TEASER’I GELDİ: 2019 SKODA SUPERB

Çekya’lı üreticinin amiral gemisi Superb, çok yakında makyajlı versiyonuyla karşımıza çıkacak. Bugün ilk teaser’ı yayınlanan modelin yenilikleri, geliştirmeleri neler olacak? Buyrun bakalım.

1991 yılında Skoda’nın VW bünyesine geçmesinin ardından tüm ürün gamı adeta kademe atladı. Özellikle son 15-20 yıla baktığımızda b5 kasa Passat’la birlikte sahneye çıkan Superb, alt yapı, şanzıman, motor ve bir çok trim konusunda ortak hareket ederken, fiyat avantajını kullanarak yıllardır d-sedan segmentinde Passat’la birlikte başı çekiyor. Hatta, kimilerine göre Passat’tan daha üstün. Yorumu sizlere bırakıyoruz.

Yenilikler Neler?

Mayıs ayı içerisinde lansmanı yapılması beklenen liftback’in ön yüzünden başlayalım. Makyaj öncesiyle neredeyse bire bir aynı görünen ön farlar, bi-xenon’dan Led teknolojisine çevrilmiş. Ön aydınlatma grubuyla birleşen ızgara da makyaj öncesine göre genişlemiş gibi görünüyor. Tampona doğru ilerleyelim. Superb’in ön yüzünde yine makyaj öncesinde bulunan dörtgen sis farları, yerlerini Led çıtalara bırakmış. İki sis farı, ortalarından geçen bir krom çıta ile birbirlerine bağlanmış. Açıkçası biz bu tasarımı beğendik.

Aracın arka yüzüne geçelim demek isterdik, fakat şu an mümkün değil. Makyajlı Superb’in arka yüzü hala gizemini koruyor. Fakat bir ayrıntı var ki, o da şöyle; Skoda’nın Çin’e özel versiyonları olan Kodiaq GT, Scala ve Kamiq’in Avrupa versiyonlarından tanıdığımız “Skoda” yazısı Superb’de de yerini alacak.

Teknik Detaylar Belli Mi?

Superb’in teknik detaylarını şimdilik ne yazık ki bilmiyoruz fakat Skoda’nın ilk PHEV versiyonu Superb olacak o konuda eminiz.

Makyajlanan Superb’in örtüsü Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenecek olan 2019 IIHF Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası kapsamında tanıtılacak.

Yorumlar

yorum

İLK TEASER’I GELDİ: 2019 SKODA SUPERB

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.