Fiat, geçtiğimiz günlerde yeni Egea serisini tanıttı ve bu 3 araca ek olarak Egea Crossover modelini tanıttı

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, Albea ve Linea modellerinin yenisi olarak 2015 yılında yeni Egea serisini tanıtmıştı. Yeni bir platform kullanılarak üretilen Egea, düşük fiyat ve az yakıt performansı ile ekonomik bir araç olarak karşımıza çıkmıştı. 2015’te Sedan, Hatchback ve Station Wagon olacak şekilde toplam 3 model olarak tanıtılan Egea serisi yenilendi ve aileye Egea Crossover modeli de katıldı.

Egea Crossover’ın Tasarımı Özellikleri

  • İlk olarak Cenevre otomobil fuarında yeni Fiat logosu tasarımı, Egea Crossover’da da kullanılmış. Egea’nın yeni ön tasarımı, standart olarak sunulan LED’lerle birlikte yenilenmiş tamponlara ve yeni farlarla ön plana çıkıyor. Araç ayrıca 16 inç veya 17 inç jant seçenekleri ile satışa çıkacak.
  • Egea Crossover iç kısımda ise diğer Egea modellerinde de olacak olan 7.0 inç dijital gösterge ekranı ile gelecek. Ayrıca Fiat’ın yeni elektrikli 500’de tanıtılan en yeni Uconnect5 sistemini içeren 10.25 inçlik bir multimedya dokunmatik ekranı da yine seçenekler arasında.

Burada da yeni Egea serisi ile aynı olacak olan Egea Cross, Fiat’ın yepyeni 100 HP gücünde 1.0 litrelik GSE T3 motoru ile gelecek. Üç silindirli sistemi sayesinde 1.4 litrelik motordan farklı olarak 1500 d/d’den itibaren 190 Nm’lik bir torku kullanıma sunacak. Euro 6D uyumlu dizel Multijet motorları ise 1.3 litre 95 HP ve 1.6 litre 130 HP olmak üzere iki farklı güç seçeneği sunuyor.

Yorumlar

yorum

EGEA CROSSOVER GELİYOR

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.