VW GRUBU’NUN İLGİNÇ FCA AÇIKLAMASI

VW Grubu’nun her yıl gerçekleştirdiği geleneksel basın toplantısında ilginç ve önemli açıklamalar geldi. Bunlardan en önemlisiyse şüphesiz FCA ortaklığıyla ilgili olanıydı.

 

Haziran ayında Polo’nun üretime başlayacağını da duyurduğumuz toplantıda VW Grubu’nun CEO’su Matthias Muller 2015’te büyük darbe vuran Dieselgate skandalının ardından 2016’nın bekledikleri gibi bir kabusa dönüşmediğini söyledi. Hile ekipmanına sahip 4 Milyon aracın düzeltildiğini, haftada 200.000 müşteri aracına müdahale ettiklerini ve sonbaharda bütün “hileli” araçların düzeltilmiş olacağını da sözlerine ekledi.

En önemlisiyse geçtiğimiz günlerde Fiat Chrysler Automotive’in başındaki Sergio Marchionne’nin birleşme sözlerine de kısaca değindi. “Şimdilik Marchionne ile aramızda bir konuşma olmadı. Ama konuşmaktan kaçındığımı da söylemiyorum. Sadece sizinle değil, benimle de birşeyler paylaşması belki yardımcı olabilir.” sözleriyle kafalarda soru işareti yarattı.

Acaba karşılığında Sergio Marchionne ne cevap verecek?

Yorumlar

yorum

VW GRUBU’NUN İLGİNÇ FCA AÇIKLAMASI

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.