VİDEO: ELEKTRİKLİ MINI UÇAK ÇEKİYOR

Elektrikli MINI ne kadar güçlü olduğunu göstermek adına boyundan büyük bir işe kalkışıyor: Uçak çekmek!

Bu yıl sonunda satışa çıkacak tamamen elektrikli MINI için İngilizler ciddi anlamda pazarlama çalışmalarını sürdürüyorlar. Bunlardan en ilginciyse bugün yayına alınan MINI SE’nin uçak çektiği video.

Daha önce birkaç otomobil markası daha bu tip videolar yapmıştı, ama bunların hepsi motoru ve kaslarıyla ön plana çıkan otomobillerdi. Hatta en son Tesla Model X bu denemeyi yapmıştı ve başarılı da olmuştu. Zaten başarılı olmasa niye yayınlansın ki?

Bu filmi çekmek için ağır kamuflajlı bir MINI SE’yi Frankfurt havaalanına götürmüşler. Çekeceği uçak ise normal uçaklardan değil; 150 Tonluk Boeing 777F kargo uçağı!

Videodan da göreceğiniz üzere MINI SE bu görevi zorlanmadan başarıyor. MINI SE Kasım ayında satışa çıkacak. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Elektrik motoru 184 beygir gücünde ve 270 Nm tork üretebiliyor. Çinli firma CATL’nin ürettiği bataryaları sayesinde 235 km’ye kadar menzili bulunuyor.

Yorumlar

yorum

Category: Haber, magazin, Markalar, MINI
Anahtar Kelimeler: , ,
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.