DACIALAR ARTIK FABRİKA ÇIKIŞI LPG’Lİ

Dacia Türkiye’de artık fabrika çıkışı LPG’li olarak da satılmaya başlıyor

Honda Civic’in fabrika çıkışı LPG’li modeli ECO ve Ford’un garantili LPG araçlarının satış başarısı Türkiye’de diğer otomobil markalarının da iştahını kabartıyor. Fabrika çıkışı LPG furyasına kapılan diğer bir marka da 2018 yılını yaklaşık 30 bin adetlik satış ile kapatarak Türkiye pazarının yüzde 4.8’lik oranını oluşturan Dacia oldu.

Türkiye binek otomobil parkının yüzde 38’ini oluşturan LPG’li araçlar arasına katılan Dacia, neredeyse tüm modellerinde ECO-G adını verdiği bir seri oluşturuyor. Dacia LPG versiyonları yapılan testlere göre benzinli versiyonlara göre yakıt tüketiminde yüzde 45 ve yüzde 25 ile 30 daha düşük toplam kullanım maliyeti sağlıyor.

LPG’li versiyonları ile Logan MCV 88.900 TL, Sandero 91.900 TL, Lodgy 101.900 TL, Duster ise 108.900 TL‘den başlayan fiyatlarla Türkiye’de müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Dacia, ECO-G serisini Sandero’da Stepway versiyonu, Logan MCV ve Lodgy’de Ambiance versiyonu, Duster’da ise Comfort ve Prestige versiyonu ile Türkiye’de satılacak.

Orijinal fabrika üretimli olan ve LPG yakıtı ile çalışmaya uygun teknik modifikasyonlar ile geliştirilen Dacia ECO-G versiyonlarında kullanılan motorlar, uzun ömür ve ekonomik kullanım sürekliliği sağlıyor. Dacia’nın LPG’li versiyonları, Renault MAİS garantisi altında müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Yorumlar

yorum

DACIALAR ARTIK FABRİKA ÇIKIŞI LPG’Lİ

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.