Dacia Duster, Fransa’da fabrika çıkışı LPG ile satılmaya başlıyor

Renault grubu Duster modeline yeni motorlar eklemeye devam ediyor. Yeni 1.3 litre turbo benzinli ve revize edilen 1.5 litre dizelden sonra gelen bilgi, fabrika çıkışlı LPG versiyonu olacağı yönünde. Bilgiye göre LPG’li versiyon şimdilik sadece Fransa’da satılacak. Ancak İtalya’da test sürüşünün yapıldığı da duyumlarımız arasında.

Duster’da 1.6 litrelik benzinli motor opsiyonunda LPG sunuyor. 115 beygirlik motorda LPG dolumu benzin kapağının içinde ayrı bir yerden yapılıyor.

LPG, tıpkı Türkiye gibi benzin fiyatlarının fazla olduğu yerlerde tercih ediliyor. Bu nedenle markalar fabrika çıkışlı LPG modellerini sunmaya başladılar. Tıpkı geçtiğimiz günlerde lanse edilen 1.0 ve 1.5 turbo motorlarında sunduğu LPG sistemi gibi.

Bakarsınız ülkemize de gelir, ne dersiniz?

Yorumlar

yorum

DUSTER FABRİKA ÇIKIŞI LPG İLE GELİYOR

| Dacia, Son Durum |
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.