DUSTER PİCK-UP GELİYOR!

Romanya’lı üreticinin başarılı SUV modeli Duster’ın Pick-up versiyonu geliyor! Renault’dan tanıdığımız Oroch modeliyle bir bağı olmayacak yeni aracın açıklamaları Dacia’nın sahibi tarafından yapıldı.

Yıllardır yollarda görmeye alışık olduğumuz en ucuz fiyatlı SUV model Duster’ın başarısından yola çıkarak, bilindik modelin teknolojisini ve alt yapısını kullanarak geliştirilecek Pick-up, aslında daha önce “Renault Romanya Ticari Araçlar” departmanı tarafından denenmişti fakat prototip olarak kalmıştı. Bugün ise Romanya Titu’da ki Renault yetkilisi Boutehra tarafından yapılan açıklamalarda aracın detayları verildi.

Daha çok ticari amaçlı kullanılacak olan model, tüm diğer Dacia modelleri gibi çağın getirdiği güncel donanımlara sahip olacak ve yine sınıfında fiyat skalasının en alt limitinde yer alacak. Aracın tek kabinli mi yoksa çift kabinli mi olacağı ise şimdilik muamma.

Renault Romanya Ticari Araçlar Direktörü Boutehra tarafından aktarılan bir diğer bilgi ise, Dacia’nın bu yıl içerisinde biri SUV modeli olmak üzere 3 farklı modeline özel paket seçenekleri getirecek olması.

Yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek olan modelin detaylarını ilerleyen günlerde öğreneceğiz ve merakla sizlere aktarmak için bekliyoruz.

Yorumlar

yorum

DUSTER PİCK-UP GELİYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.