NISSAN CENEVRE’YE HAZIR!

Japon üretici Nissan, 5 Mart’ta kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’na yeni bir konseptle katılacak. İsmi açıklanmayan bu konseptin tahminlere göre ikinci nesil “Juke” olması bekleniyor.

Nissan’dan yalnızca “yeni bir konsept” açıklaması gelse de, çeşitli mecralar tarafından tahminler çoktan yapıldı bile. Biz de bu tahminlere kulak verdik ve en mantıklısının ikinci nesil Juke olduğuna karar verdik. Yarı-kompakt SUV gövde tipine sahip olacak model, Renault-Nissan ortaklığının ürünü olan CMF-B platformu üzerinde inşa edilecek.

Yeni araç selefinden tanıdığımız 1.0 ve 1.6 litrelik benzinli, 1.5 litrelik meşhur dCi motorlarla yollara çıkacak. Takvimler 2020 yılını gösterdiğinde ise yeni Juke’un düşük emisyonlu bir hibrit modeli de bulunacak.

Dönelim fuara. Nissan bu yıl ki Cenevre için Leaf modelinin Nismo RC versiyonunu tanıtacak. CES teknoloji fuarında tanıtımı yapılan elektrikli spor araç, Cenevre Otomobil Fuarı ile birlikte Avrupa’da da adını duyurmuş olacak.

Yorumlar

yorum

NISSAN CENEVRE’YE HAZIR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.