AUDI E-TRON TANITILACAK

Audi bu yıl Cenevre’ye elektrikli araçlarıyla damga vurmayı planlıyor. Premium kompakt SUV olarak tanımladıkları E-Tron modeli ise 5 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nın kapılarını açmasıyla beraber örtüsünü kaldıracak.

E-Tron Nedir?

Audi’nin kompakt SUV olarak tanımladığı ve boyutları itibariyle de Q3’le benzerlik gösteren elektrikli modeli. Volkswagen’in MQB platformu üzerine inşa edilecek crossover’ın, VW ID Neo ve Seat’ın geliştireceği yeni kompakt SUV modeliyle beraber Volkswagen’in Almanya’daki “Zwickau” fabrikasında üretileceği Audi yetkilileri tarafından verilen bilgiler arasında. Araç hakkında başka bir detay verilmese de, bir aydan daha az süre kalan Cenevre’de konseptin bilgilerini öğreneceğimize inanıyoruz. Şunu biliyoruz ki, model 2020’nin sonlarına doğru konsept halinden seri üretime geçebilir. Bu da demek oluyor ki Audi, E-Tron için oldukça fazla kafa yoracak ve markanın bir çok teknolojisi bu otomobille birlikte gelecek.

E-Tron’un yanı sıra Alman marka fuarda dört Plug-in hybrid model de tanıtacak. Marka sözcüsünün açıkladığına göre bu araçlardan birisi Q5 Plug-in hybrid olacak iken, diğer üç araç şimdilik muamma. Fakat tahminler A8 E-Tron ve A7 E-Tron şeklinde.

 

Yorumlar

yorum

AUDI E-TRON TANITILACAK

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.