Q3’ÜN “SPORTBACK” HALİ

Audi’nin bir zamanlar en küçük SUV’si olma özelliğini taşıyan modeli Q3, yeni kasası ve 2 farklı seçeneği ile göz dolduruyor. Karşınızda Q3 Sportback!

Alman otomobilleri klasiği olan ufak dokunuşların bir diğer örneği olan yeni Q3’ün “coupe” sayılabilecek versiyonu Q3 Sportback, tasarımı sayesinde onu standart Q3’ten ayırt etmemize yardımcı oluyor. Duruşu ise coupe-SUV severler için biçilmiş kaftanlardan biri.

Normal Q3’e göre daha agresif bir tasarıma sahip Sportback, kapı kollarının arkasından geçen keskin çizgisiyle hatlarını belli ederken, standart versiyona göre 16 mm uzun, fakat 29 mm daha dar. Ölçüleri bir kenara bırakalım, son yılların en büyük trendlerinden biri haline gelen Coupe-SUV tasarımının Audi yorumuna bakalım.

Aracın arka kısmında tamponu tamamlayan difüzör, sportifliği oldukça ön plana çıkarırken, bagaj kapağına doğru uzanan yatay formlu stoplar aracın arka yüzünü keskinleştiren detaylardan.

Kaputu Altında Neler Var?

Q3 Sportback, tek düşük hacimli motor sunuyor. Bunun haricinde ürün gamının tamamı 2.0 litrelik benzinli ve dizel ünitelerle donatılmış. Giriş seviyesi olan 1.5 litrelik TFSI ünite standart 1.5 litrelik TFSI’lardan biraz daha farklı. Motor yarı-hibrit bir sistemle birleştirilmiş. 4 silindirli bu ünite, hacimsel olarak büyük olan diğer tüm motor seçenekleri gibi Audi’nin S-Tronic çift kavramalı şanzımanı ile eşleştirilmiş.

Gelelim güçlü motorlara. İki adet 2.0 litrelik dizel ünite Q3 Sportback’in dizel seçeneklerini oluştururken, yine 2.0 litrelik TFSI ünite, modelin şimdilik en güçlü benzinlisi. 230 beygirlik seçenek aynı zamanda Quattro sistemiyle birlikte gelecek. Ayrıca Quattro sistemi giriş seviyesi olan 1.5 litrelik ünitede sunulmayacakken, düşük güce sahip dizel ünitede opsiyon listesinde yer alacak. Kalan 2.0 litrelik ünitelerde ise standart olarak Q3 Sportback’te Quattro bulunacak.

Coupe-SUV tasarımının Ingolstadt yorumu olan Q3 Sportback, 2019 yılının Kasım ayında satışa sunulacak. Keskin hatlarıyla dikkat çeken modeli merakla bekliyoruz.

Yorumlar

yorum

Q3’ÜN “SPORTBACK” HALİ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.