ŞASİ NUMARASI DEĞİŞTİRİLEBİLEN ARABA: CORVETTE C8

Corvette C8 tanıtımının hemen ardından ilginç özellikleri ve kişiselleştirme paketleri ile karşımızda. Hepsi “cüzi” bir miktar karşılığında…

Chevrolet’nin efsanevi modellerinden Corvette, C8 kasa kodlu yeni modeliyle geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. C7 isimli kasasıyla “7 ileri manuel şanzıman” seçeneğine sahip olmuş model, şimdiki kasasında ise otomobil, alıcılarına “şasi numarasını” değiştirebilme imkanı sunuyor.

Sizin için özel rakamlar düşünün.. Ardından bir Corvette C8 sahibi olmak istediğinizi düşünün. İşte bu satın almak istediğiniz modelle birlikte aracın şasi numarasının “5 rakamı” istediğiniz gibi değiştirilebilecek. 5000 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip bu opsiyon, rakam seçmenize izin veriyor fakat, bazı özel numaralar hariç!

Corvette C8’in sundukları yalnız bunlarla da bitmiyor. Çeşitli geliştirme opsiyonlarından birkaç tanesini sıralayacak olursak; Z51 paketi ile birlikte performans süspansiyonları, limitli kaydırılabilen diferansiyel, daha geniş frenler ve Michelin PS4 lastikler. Tüm bunlar Corvette C8’in opsiyon seçeneklerinden yalnızca birkaç tanesi tabii ki.

Otomobili şöyle kısaca bir hatırlayacak olursak, kalbinde 6.2 litrelik V8 ünite barındırıyor. Chevrolet’in LT2 olarak isimlendirdiği motor, 8 ileri otomatik şanzımana sahip ve manuel opsiyonu bulunmayacak. 0-100 km/s hızlanmasını 3 saniyede tamamlayabilen ünite 497 beygir güç değerine sahip. Yukarıda bahsettiğimiz Z51 paketi ile 500 beygir sınırını aşan model, tüm gücünü arka tekerleklere aktaracak.Yorumlar

yorum

ŞASİ NUMARASI DEĞİŞTİRİLEBİLEN ARABA: CORVETTE C8

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.