CORVETTE C8’İN BÜYÜK “FARKLILIĞI”

Farklılık denilince aklımıza ilk olarak çeşitli teknolojik oyuncaklar, farklı araç içi ekipmanları vs. geliyor değil mi? Corvette C8’de ki bu durum ise oldukça farklı.

Ortadan motorlu şasisi ve oldukça değişen tasarımı ile son nesil olan Corvette C8, farklı olan aynalarıyla bir ilke imza attı. Evet, farklı olan aynalarıyla!

Uzun ve Kısa

Farklı aynalar denildiğinde bizim aklımıza ilk olarak Volkswagen’in 2000’li yılların hemen başlarında çeşitli modellerinde sunduğu (bora, golf 4…) farklı boyuttaki aynalar geldi. Hatırlarsanız bu modellerde sürücü tarafındaki ayna, sağ taraftaki aynaya oranla daha büyüktü. Fakat Corvette C8’de durum bu şekilde değil. Her iki ayna da eşit boyutta, ancak sağ ayna sol aynaya göre 5 santimetre daha dışarda konumlandırılmış. Otomobilin görsellerine ilk bakıldığında farkedilmeyen bu durum bir kez görüldükten sonra direkt gözünüze çarpıyor. Yani Corvette’in aynaları algıda seçicilik yaratıyor. Corvette Blogger ise bu durumu otomobilin şişik çamurluklarından dolayı sürücünün sağ çapraz görüşünü iyileştirmek adına yapıldığını söylüyor. Aslına bakarsanız, biraz haklılar.

Sağ yan aynası 5.1 cm daha dışarıda olan Corvette C8’e bakıyorsunuz, buyrun!

Yorumlar

yorum

CORVETTE C8’İN BÜYÜK “FARKLILIĞI”

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.