GÜÇLÜ, SPORTİF VE DİZEL: 2019 AUDI S6 VE S7

Audi’nin sport departmanı 3 yeni model ile karşımızda. 2011 yılından beri söylentileri devam eden S6 sedan ve S7 Sportback nihayet tanıtıldı. 8 sene önce ortaya atılan “TDI motorlarla gelecek iddiaları” ise görünüşe göre doğru çıkmış.

Araçların Kaputları Altında Neler Var?

Audi’nin 2 lüks otomobilinin 3 versiyonu S6 Sedan, S6 Avant ve S7 Sportback’te 3.0 litrelik TDI ünite görev alıyor. 6 silindirli ünite, Audi’nin yakıt tüketimini düşürmeyi ve performansı artırmayı amaçlayarak bu üniteye yarı hibrit sistem ve elektrikli kompresör dahil etmiş. Daha önce Audi SQ5 TDI’ın da içerisinde gördüğümüz bu sistem, 349 beygir güce ve 700 nm tork değerine sahip.

3 otomobili kıyaslayacak olursak aralarında 0-100 hızlanmasını en hızlı tamamlayabilen model S6 Sedan olacak. Tam 5 saniyede hızlanmasını tamamlayan otomobili Avant versiyon ve S7’de 5.1 saniyeyle takip edecek. Otomobillerin maksimum hız değerleri ise 250 km/s.

Performans iyi hoş fakat “S” serisi modellerden bahsedilse bile konu TDI olunca akıllara bir yandan da yakıt tüketimi geliyor. Audi’nin verisine göre araçların tüketim değerleri 6.2 L/100 km’den, 6.5 L/100 km’ye kadar değişiklik gösteriyor. Ayrıca güçlü dizellerin CO2 salınım değerleri de 164-171 g/km oranında olacak.

Donanımlar Neler?

Tasarımlarında tatlı dokunuşlara sahip hızlı dizeller, Audi’nin “S” serisine yakışır şekilde dışarıdan dikkatleri üzerlerine çekecekler. S Serisine özel sürüş destek asistanları, 10 mm alçaltılabilen sürüş yüksekliği ve opsiyonel olarak tercih edilebilen fren sistemleriyle S6 ve S7’ler standartlardan çok farklı olacaklar.

Amerika, Asya ve Orta Doğu ülkelerinde 2.9 litrelik çift turbolu V6 ile satışa çıkacak olan S6 ve S7, yaz aylarında satışa çıkacak. Memleketlerindeki fiyatları ise şu şekilde olacak: S6 Sedan 76.500 Euro , S6 Avant 79.000 Euro ve S7 Sportback 82.750 Euro‘dan satışa sunulacak.

Yorumlar

yorum

GÜÇLÜ, SPORTİF VE DİZEL: 2019 AUDI S6 VE S7

| Audi, Haber |
About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.