YILIN OTOMOBİLİNE SAYILI GÜNLER KALDI!

Otomobil Gazetecileri Derneği (OGD) nin düzenlediği “Türkiye’de yılın otomobili” ödülünde finale sayılı günler kaldı. 4. sü düzenlenen organizasyonda finalistler İstanbul Park’ta son kez kullanıldı.

Ford Focus, Dacia Duster, Volkswagen T-Roc, Honda CRV, Mercedes A-Serisi, Volvo XC40 ve Toyota Corolla Sedan’ın oluşturduğu finalistlerin her biri yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, tasarım, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat-performans gibi çeşitli disiplinlerde değerlendiriliyor.

7 finalist otomobili son kez test eden jüriler, sahip oldukları 250 puanı bu finalistler üzerinde dağıtacak. Kazanan otomobil ise 16 Nisan’da düzenlenecek olan gala gecesinde açıklanacak.

Yorumlar

yorum

YILIN OTOMOBİLİNE SAYILI GÜNLER KALDI!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.