T-ROC TÜRKİYE’DE!

Kompakt SUV segmentine geçtiğimiz yıl giriş yapan model, Tiguan’ın altına konumlandırılarak Volkswagen’in yerden yüksek model ailesini genişletecek. Yaklaşık bir yıldır piyasada bulunan model, ancak daha yeni ülkemiz pazarına giriş yapabildi.

Donanım Paketleri Neler Olacak?

Ülkemizde yalnızca Highline donanım paketiyle satışa sunulan T-Roc, sportifliği sevenler için ekstra olarak R-line paketini de sunuyor. İçeride App connect mobil bağlantı arayüzü de sunabilen 8 inçlik “Composition Media” isimli kapasitif ekran, “Active Info Display” isimli dijital gösterge paneli, “Klimatronik” çift bölgeli dijital klima, elektrikli katlanabilir yan aynalar gibi özellikler paketle birlikte standart sunulurken, “PreCrash” isimli çarpışma hazırlığı, “Park Assist” paralel park asistanı, “kör nokta uyarı sistemi”, “şerit takip asistanı”, “Front Asisst” ön bölge sistemi (yaya algılama özellikli) gibi özellikler de T-Roc’da opsiyonel olarak sunuluyor.

Aracın dışında ise, 17 inç alaşım jantlar, Led gündüz farları ve onlara ek Led farlar, Highline paketle standart olarak geliyor.

Motor Seçenekleri Neler?

VW’nin kompakt SUV’si ülkemiz pazarında yalnızca 1.5 litrelik ACT teknolojili TSI motorla ve 7 ileri DSG şanzımanla sunuluyor. 150 beygir güç ve 250 Nm tork değeriyle sunulan araç 0-100 hızlanmasını ise 8.4 saniyede tamamlayabiliyor. T-Roc’un son sürati ise 205 km olarak ölçülmüş.

Ekstra olarak alınabilen R-Line paketle birlikte model sportif detaylarla süslenmiş R-Line tampon ekleri, 18 inç özel tasarım jantlar ve elektrikli bagaj kapağı sunuluyor.

11 farklı gövde ve 4 farklı tavan rengi seçeneği ile ilk kez gövde-tavan kontrastı ayarlanabilen Volkswagen modeli özelliğine sahip T-Roc 192.000 liralık tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla showroomlarda yerini almış durumda.

 

 

 

Yorumlar

yorum

T-ROC TÜRKİYE’DE!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.