PICK-UP’A TESLA YORUMU

Dalgalı gidişatıyla bir anda satışları yükselen marka, “sürdürülebilir gelecek” temasını devam ettirecek bir model ile Pick-up sınıfından pay almak için kolları sıvadı.

Model 3’ün ilk günlerde yaşadığı sıkıntılı günlerden sonra Amerika’da en çok satılan otomobillerden olması tüm otomobil severleri şaşırtmıştı. bugün ise, geçtiğimiz aylarda duyrulan markanın Pick-up modelinin detayları belli olmaya başladı. sınıfında hemen herkes çift turbolu, yüksek hacimli, güçlü dizel motorlara ya da benzinli motorlara sahipken Tesla, marka imajına uygun olarak modeli tamamen elektrikli yapabilir ve bir çok içten yanmalı motorlu rakibinden güçlü olabilir.

Teknolojileri Neler Olacak?

Her tekerleğinde bir elektrik motoru barındıracak olan model, dört çekerlekten çekiş sistemine sahip olacak. Sırtına yüklenen ağırlığa göre süspansiyon sistemini ayarlayabilecek olan araç, en güçlü versiyonuyla da 800 km menzil vaad ediyor. Bu sınıfın olmazsa olmazı olan yüksek tork ve beygir gücü ise Tesla’nın çıktığı günden bu yana tüm modellerinde oldukça fazlaca bulunan teknikler. Dolayısıyla pick-up sınıfıyla yüksek güçlü elektrik motorunu birleştirmek pek de güç değil.

Markanın CEO’su Elon Musk’a göre her kişiye hitap etmeyecek olan model “Semi” modeline benzer tarzıyla da dikkatleri çekiyor.

 

Yorumlar

yorum

PICK-UP’A TESLA YORUMU

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.