DUCATI İHTİYAÇTAN SATILIK

2015 yılında patlak veren Dieselgate skandalı sonrası şimdilerde VW Grubu’nun bütçe yaratmak adına Ducati’yi elden çıkaracağı dedikoduları başladı

Ünlü haber ajansı Reuters’ın haberine göre VW Grubu multi milyarlık vergilerle ve cezalarla sonuçlanan Dieselgate skandalı sonrasında Ducati’yi elden çıkarabilir. 2012 Yılında Audi’nin 935 Milyon Dolar ödeyerek satın aldığı İtalyan motosiklet devi satılabilecek ilk markalar arasında gösteriliyor. Fakat haberin kaynağına göre potansiyel alıcılarla irtibat halinde olan VW henüz kesin kararını vermiş değil.

Geçtiğimiz Ekim ayında grubun patronu Hans Dieter Pötsch Scania, Man ya da Ducati markalarından herhangi birinin satılmasını düşünmediklerini söylemişti. O dönem şirketin finansal durumunun iyi olduğu söylenirken şimdilerde eski günlerindeki kadar rahat kredi alamadıkları da dedikodular arasında.

Audi Ducati’yi 2012 aldığında otoriteler bu satın almanın ekonomik ya da endüstriyel yönden ne fayda sağlayacağı konusunda eleştirilerde bulunmuşlardı. Pek çoğuna göre tek mantıklı sebebi eski başkan Ferdinand Piech’in markaya olan sempatisi, hatta sevgisiydi. Ancak 2016 yılı resmi satış rapolarına göre Ducati’nin cirosu 588 Milyon Dolar.

Bakalım VW Grubu’nun son kararı ne olacak?

Yorumlar

yorum

DUCATI İHTİYAÇTAN SATILIK

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.