KAROQ 18 MAYIS’TA GELİYOR

Skoda Yeti’nin halefi olacak SUV crossover modelinin ismi, lansman tarihi ve hatta nasıl görüneceği bile belli oldu.

İsimleri Alaska kültüründen alan Skoda yeni otomobilinde de sürdürüyor. Karoq adı verilen otomobilin ismi Alaska’nın Güneyinde yaşayan Supik halkının kullandığı Supikçe dilinden geliyor. “Kaa’raq” (araba) ve “Ruq” (ok) anlamına gelen Karoq ismi gibi ok gibi bir otomobile benziyor.

18 Mayıs’ta Stockholm’de özel bir etkinlikle tanıtılacak otomobilin piyasaya ulaşması yılın üçüncü çeyreğini bulacak. Boyutlarında da gelişme olacak otomobil kuzenleri VW Tiguan ve Seat Ateca’nın dışında Nissan Qashqai ve Peugeot 3008 gibi dişli rakiplerin karşısına çıkacak.

Tiguan bazlı otomobilde tanıdık motor seçenekleri bulunacak. 1.4 Litre TSI benzinli ve 2 litrelik benzinli ve dizel seçenekleri bulunacak otomobilde 125 hp’den 240 hp’ye kadar güç seçeneğiyle tercih edilebilecek. 1 Litrelik makinayı ülkemizde görüp görmeyeceğimiz ise henüz bilinmiyor. Önden çekişli otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi de opsiyonel olarak sunulacak.
Otomobilin kamuflajı 18 Mayıs’ta tamamen kalktığında içiyle ilgili görselleri, teknik verilerini ve donanım bilgilerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorumlar

yorum

KAROQ 18 MAYIS’TA GELİYOR

| Haber, Skoda |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.