HONDA KENDİ REKORUNU KIRDI

Türkiye otomobil ve hafif ticari markaları arasında ilk 10 marka arasından satış adedini artıran tek marka Honda oldu

Honda Türkiye, 2018 yılını oldukça iyi rakamlarla kapattı. Crv’nin ve Civic’in ülkemiz pazarında oldukça tercih edilesi otomobiller olması sayesinde Honda Türkiye, bugüne kadarki satış adeti rakamlarını artırarak Honda Türkiye tarihinde yeni bir rekora imza atmış oldu.

2017 yılında tarihinin en yüksek satış adedi olan 26 bin 421 adet otomobili, 2018 yılında 28 bin 661’e çıkararak kendi rekorunu kırmış oldu, ve böylelikle otomobil ve hafif ticari toplam pazarının ilk 10 markası arasında satış adedini artıran tek marka oldu.

Marka’nın bir taktiği olarak değerlendirebileceğimiz perakende satışlar, geçtiğimiz yıl otomotiv pazarının küçülmesine rağmen toplam satışlarını %8.5 artırarak pazar payını %5.9’a çıkaran Honda böylelikle Türkiye pazarında en çok satış yapan altıncı marka oldu.

Yorumlar

yorum

HONDA KENDİ REKORUNU KIRDI

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.