YouTube’da paylaşım yapan walkoARTvideos isimli kanal, bu sefer de bizlere yeni C-Serisi ve S-Serisini paylaştı. Almanya’da halka açık yollarda test edilen yeni nesil premium sedanların buyrun şimdilik bildiğimiz detaylarına bakalım.

C-Serisi Nasıl Görünüyor?

Ön yüzünden incelemeye başlayalım. Hali hazırda bulunan nesildekine benzer bir görüntü ortaya koyacağını beklediğimiz yeni C-Serisi, yine uzun burun tasarımı ile oldukça şık görünecek. Bavyera’lı BMW’nin kompakt modellerinden de aşina olduğumuz uzun kaput tasarımı, aslında otomobillerin arkadan itişli olduğunun habercisi. Tabii ki bu durumu genelleyemeyiz, fakat bir çok arkadan iten otomobil daha geriye konumlandırılan motor dolayısıyla uzun kaputa sahip. Ayrıca yeni C-Serisi, yerden yüksek versiyonu olan GLC ile de büyük benzerlikler taşıyacak gibi görünüyor. Yeni C-Serisi, önümüzdeki yıl satışa çıkacak.

S-Serisi Nasıl Görünüyor?

Gelelim amiral gemisine. Geçmişini yâd edecek lüks model, ön yüzünde devrim niteliğinde yenilikle gelecek. Kocaman ızgarasıyla dikkat çeken yeni S-Serisi, arka yüzünde de güncel A-Serisi’ni anımsatan stop grubu tasarımıyla dikkatleri çekiyor. Kabinde ise daha öncesinde casus fotoğrafçılar sayesinde gördüğümüz Tesla modellerindekine benzer dikey ekran tasarımı yer alacak.

Şimdilik detaylar bu kadarla sınırlı olsa da, Mercedes’in hem amiral gemisi, hem de d-sedanı oldukça şık ve iddialı görünüyorlar. Detaylar için biz takipteyiz, siz de bizi takip edin!

 

Yorumlar

yorum

GELECEKTEN MESAJ VAR: MERCEDES C VE S-SERİSİ

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.