ELEKTRİKLİ HARLEY DAVIDSON ÖN SİPARİŞTE! LIVEWIRE

5 yıldır gerek Marvel filmlerinde gerekse fuarlarda gördüğümüz Harley Davidson LiveWire, yavaş yavaş piyasaya girmeye başladı. Hem üretim modelinin nasıl olacağına dair fotoğraflarla, hem de ön sipariş fiyatıyla artık ben geliyorum dedi

Showa süspansiyonlar, Michelin lastikler ve viraj ABS’si dahil şu an moda olan tüm elektroniklerle, 0-100Km’si 3,5sn’lerde herhangi bir naked(çıplak) spor motosikletten farksız. “Motosiklet” seven, virajcı, tutkulu tayfa taradından çok güzel karşılanacak haberler bunlar, hala etrafta Harley Davidson xr1200 efsaneleri konuşulmakta nitekim. Fakat “Harley Davidson” severler tarafından nasıl karşılanır bilemiyoruz. Çünkü yazıları ve farı değiştirip üzerine Ducati veya MV Agusta hatta Yamaha yazsak, motosikletten çok anlamayan kimse “bu ne biçim bir şey” demez.

Ön sipariş fiyatı ise 29.000$ olan LiveWire’ın menzili ise 177km olarak belirtiliyor. Mobil internet teknolojileri(LTE vs…) ile de merkezi bir ağa sürekli bağlı kalan araçlar ile de bilim kurgu filmlerine, yani sonunda hayalini kurduğumuz ve hala neden yapılmıyor dediğimiz teknolojik ve faydalı icatlar da beraberinde geliyor. Motosiklet kullanırken yanında telefon yani izlenebilen bir cihaz taşımasa soruyu soracak kişiler, bizim de ilk düşündüğümüz, sürekli bağlı ve izlenebilen cihazların motosiklet ve özgürlük ruhuna ters düştüğü konusuydu tabii ki.

LiveWire ile beraber, “bu ne biçim bir şey” dediğimiz bir ürün daha çıkarıyor Harley Davidson. Bu elektrikli bir bisiklet görünümünde olan modeli ve ehliyet gerektirmeden insanlar kullanabilsin diye çıkarıyoruz mentalitesini hiç Harley Davidson bulmadığımızı belirtmek isteriz. Tabi eski ve ilk HD’leri andırabiliyor biraz ama daha çok, bir bisiklet.

Yorumlar

yorum

ELEKTRİKLİ HARLEY DAVIDSON ÖN SİPARİŞTE! LIVEWIRE

About The Author
- Hobisini mesleği yapmaya çalışıyor. Aslen Y. Bilgisayar Mühendisi olan, reklam ve pazarlama, marka konumlandırma konularıyla yakinen ilgilenenmesiyle, dünya standardında projeleri Türkiye motosiklet sektörüne getirmeyi hayal edindi. Olmadı. Şimdi ise yazılım mesleğine geri döndü. Kawasaki Ninja Zx-7r '98 kullanıyor.