MX-5 MIATA 30 YAŞINDA!

Japon markası Mazda’nın 1989 yılında Chicago Otomobil Fuarı’nda tanıtımını yaptığı efsanevi roadster’ı MX-5, 30’uncu yaşını kutluyor

Bu yıla özel ürettiği 30. Yıl özel serisini Mazda, 9 Şubatta Chicago Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini yapacağını duyurdu.

Gelmiş geçmiş en popüler roadster’lardan birisi olan ve dünya çapında bugüne kadar 1 milyondan fazla satılan MX-5, Mazda’nın sürüş keyifli otomobil üretme konusundaki başarısını da kanıtlar nitelikte.

Türkiye’ye Gelecek Mi?

Ülkemize sadece 6 tane gelecek olan 30. Yıl Özel serisi, 2.0 litre 184 beygirden oluşan motoruyla, üretim sırasını belirten özel plakasıyla ve “Racing Orange” özel rengiyle biz otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Yorumlar

yorum

MX-5 MIATA 30 YAŞINDA!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.