İŞTE YENİ MERCEDES CLA

Mercedes’in başarılı modeli CLA’nın ikinci neslinin beklenen resmi görselleri prömiyerinden önce basına sızdı

Devrimden ziyade evrimsel bir değişim geçiren CLA yıl sonuna doğru aramızda olacak. Resmi prömiyeri ABD’deki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda yapılacak olan otomobilin boyutlarıyla ilgili bilgilere de sahibiz. Ağabeyi CLS’den izler taşıyan otomobilin uzunluğu 48 milimetre, genişliğiyse 53 milimetre artış göstermiş.

Karşımıza 2 litrelik motora sahip 250 versiyonuyla karşımıza çıkan otomobilde ilk neslin OrangeArt paketlerindekine benzer siyah üzerine turuncu süslemeler bulunuyor. Kabiniyse sınıfının en kalitelisi olmak için yeterli gözüküyor. Kabin demişken A Sınıfı’ndan aşina olduğumuz MBUX tabanlı bilgi ve iletişim sistemi yer alıyor.

A Sınıfı demişkeni, ilk nesilde olduğu gibi karoserin altında hatchback kardeşinin altyapısı kullanılıyor. Bu da otomobilin önden ve dört tekerlekten çekiş seçeneklerine sahip olarak geleceği anlamına geliyor. Doğal olarak kaputun altında da A Sınıfı’yla ortak motorların kullanılıyor.

Bizim merak ettiğimiz esas konu ise ilk nesilde gördüğümüz Shooting Brake versiyonu yeniden görüp göremeyeceğimiz.

Yorumlar

yorum

İŞTE YENİ MERCEDES CLA

| Haber, Mercedes, Uncategorized |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.