EGEA AİLESİ GENİŞLİYOR!

TOFAŞ’ın 1 milyar doları aşan yatırımlarıyla üretimine öncülük ettiği modeli Egea, donanım çeşitlerine yeni seçenekler ekledi. Test editörümüz ve BenzinTV kanalımızın sahibi Burak Ertem’in Kars Sarıkamış’ta deneyimlediği yeni Egea seçeneklerine buyrun yakından bakalım.

Yeni Donanımlar Neler?

Street, S-Design ve Sport isimli paketleriyle hatchback ve station wagon karoser seçeneklerinde tercih edilebilecek versiyonlar, 77.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Street donanımında; 16 inç sportif tasarımlı ve alüminyum alaşımlı jantlar, siyaj ön ızgara, siyah cam çerçeveleri, siyah ayna kapakları ve siyah kapı kollarıyla çift renk kontrastı oluşturarak bir kombin sunuyor.

S-Design‘da ise özellikle iç mekanında sportif detayları ile öne çıkıyor. Rakiplerinden örnek verecek olursak Alman VW’de R-Line, Ford’da ST-Line gibi bir pakete sahip olan S-Design, dışarıda 17 inç çaplı jantları, özel tasarıma sahip farlarıyla sportif görüntüsünü tamamlıyor.

Sport paket ise ürün gamının zirvesini oluşturuyor. Yeni marşpiyel ekleri, arka difüzörü ve diğer seçeneklerdekine benzer siyah renkli ayna kapakları, ön ızgara ve kapı kolları Egea’yı şimdiye kadar gördüğümüz standart versiyonlardan çok daha farklı gösteriyor. İç mekanında S-Design ve Street paketlerinden sportif koltuk, direksiyon ve trim tasarımıyla ayrışan Sport paketi 125.000 Lira’lık fiyat etiketiyle de rakiplere göre oldukça uygun görünüyor.

Piyasaya çıktığı günden bu yana sürekli zirvede kalmayı başarabilen, rakiplere göre ucuz fakat bol donanım seçenekleriyle hem bireysel hem de filo satışlarında öne çıkan Egea, artık daha fazla  kişiselleştirme seçenekleriyle çok daha tercih edilebilir bir model haline getirilmiş, üstelik bunu birden fazla karoser seçeneğinde de sunuyor.

Yorumlar

yorum

EGEA AİLESİ GENİŞLİYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.