DÜNYADA YILIN OTOMOBİLİ BELLİ OLDU

Avrupa’da ve Türkiye’de yılın otomobilleri belirlendikten sonra dünyada 2017 yılının en iyi otomobili New York Fuarı’nda açıklandı

Avrupa’da Peugeot 3008 ve Türkiye’de Renault Megane Sedan’ın ardından dünyada yılın otomobilinin belirlendiği yarışmadan Jaguar F-Pace galip ayrıldı. F-Pace’e aynı zamanda yılın tasarım ödülü de layık görüldü. 24 ülkeden 75 jürinin oyladığı yarışmada Jaguar’ın bugüne kadar en hızlı satan modeli 13 yıldır düzenlenen yarışmada iki ödülü de alan ikinci otomobil oldu. Yılın otomobili dalında VW Tiguan ve Audi Q5’le finale kalan F-Pace zorlanmadan başarıya ulaştı. Tasarım konusunda da Mercedes S Sınıfı Cabriolet ve ülkemizde üretilen Toyota C-HR’ı geride bıraktı.

Yorumlar

yorum

DÜNYADA YILIN OTOMOBİLİ BELLİ OLDU

| Haber, Jaguar |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.