Dünyanın önde gelen yarış simülasyonu Gran Turismo’nun yıl sonunda gelecek Sport versiyonunda Porsche’nin yer alacağı sürprizi duyuruldu.

Gran Turismo en çok oynanan simülasyonlardan biri olsa da sürekli Porsche’lerin eksikliğinden dolayı eleştiriliyordu. RUF modelleriyle bir nebze bu eksik giderilmeye çalışılsa da Stuttgart’lı otomobiller hiç resmi logolarıyla yer alamadı. Ta ki son versiyona kadar. Bugün PlayStation 911 GT3 RS’in Gran Turismo’da yer alan ilk Porsche olarak Gran Turismo Sport’ta tercih edilebilecek. Diğer modellerin ne olacağı belli olmasa da devamının geleceği de yapılan açıklamalar arasındaydı.

Bu gecikmenin sebebinin Porsche’nin EA Games ile olan bir telif hakkı anlaşmadan dolayı kaynaklandığı da söylendi. Yıllar boyunca markanın oyun haklarının EA Games’te bulunduğu ve onların izni olmadan herhangi bir platformda yer alamıyorlardı. Porsche’nin Xbox’taki Forza Motorsport gibi serilerde yer alması için ödenen meblağ ise merak konusu.

GT3 RS ile piste çıkmak için yılın son çeyreğini beklemeniz gerekecek.

Yorumlar

yorum

GRAN TURISMO’DAN PORSCHE SÜRPRİZİ

About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.