AVRUPA’DA YILIN OTOMOBİLİ BELLİ OLDU!

Her yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nın açılışında açıklanan Avrupa Yılın Otomobili ödülü, bu yıl son bir kaç yıldır hayatımıza ciddi anlamda girmiş olan elektrikli otomobillerden birisine gitti. Ödülü kazanan I-Pace’i ve Jaguar’ı kutluyoruz.

Elektrikli otomobiller artık tam anlamıyla hayatımızdalar, hatta ülkemiz gibi içten yanmalı motorların hâlâ büyük ölçüde revaçta olduğu bir piyasada küçük de olsa bir varlık gösterebiliyorlar, en azından şimdilik küçük diyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda BenzinTV kanalımızda da test konuğumuz olan Jaguar I-Pace bu yıl finale kalan Citroen C5 Aircross, Kia Ceed, Peugeot 508, Alpine A110, Ford Focus ve Mercedes A-Serisi gibi araçlar arasından üstelik de tek elektrikli otomobil olarak ödülü kazanmayı başardı.

Yorumlar

yorum

AVRUPA’DA YILIN OTOMOBİLİ BELLİ OLDU!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.