ARTIK YENİLENİYOR: JAGUAR XJ

10. yılını temmuz ayında dolduracak olan İngiliz markanın en lüks modeli, artık yenilenmeye hazır. I-Pace’te kullanılan EV teknolojisini kullanarak yenilenen modelin gözüne kestirdiği rakipleri ise artık daha farklı.

Mercedes S-Serisi, Audi A8 ve BMW 7-Serisi gibi modellerle mevcut kasasıyla rekabet etmeye çalışan XJ, artık rotayı değiştiriyor. Audi E-Tron GT, Porsche Taycan ve Tesla Model S gibi modelleri kendine hedef alan Jaguar XJ, I-Pace modelindeki EV teknolojisi sayesinde oldukça hızlı bir model olacak.

Yenilikler Neler?

Değişkenliğiyle ön plana çıkan yeni MLA platformu üzerine kurulacak XJ, şimdilik pek bilgi vermese de, bildiğimiz üzere bu platform içten yanmalı, hibrit ve tam elektrikli tüm araçları karşılayabiliyor. Jaguar’ın tasarım patronunun açıklamasına göre, standart bir sedan tasarım yerine daha farklı bir şekilde karşımıza çıkacak yeni XJ’nin ayrıca boyutlarında da küçülme meydana gelebilir.

Yeni jenerasyon XJ 90 veya 100 kWh’lik batarya ve her biri 203 beygir gücünde dört elektrik motoruyla gelecek. Muhtemelen her motor bir tekerleğin yanına konumlandırılacak. Bununla birlikte aracın toplam gücü 812 beygir olacak.

Detaylarını yakın zamanda sizlere aktaracağız, takipte kalın!

Yorumlar

yorum

ARTIK YENİLENİYOR: JAGUAR XJ

| Haber, Jaguar |
About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.