MİLYONLARCA SUBARU GERİ ÇAĞIRILIYOR!

Reuters’ın haberine göre Subaru 2.3 milyon aracını geri çağıracak. NTHSA’dan gelecek haberi bekleyen firma yetkilileri, müşterilerini oldukça endişelendirdi.

Sorunun Kaynağı Ne?

Problemin asıl kaynağı, fren lambası ışığından kaynaklanıyor. Hatta söylenene göre, bazı yıkama sıvılarının bu sistemi devre dışı bırakıp çalışmasını engellediği de söyleniyor. Elbette frenler bu durumdan gerçek anlamda etkilenmiyor fakat, fren lambasının yanmaması kazalara da sebebiyet verebilecek cinsten bir sorun. Subaru’nun açıklamalarına göre, 33 kaza bu problemden kaynaklı gerçekleşmiş durumda. Aracın ateşleme sistemine bağlı modellerde güvenlik sistemlerinden dolayı araç direkt çalışmıyor.

Subaru tam anlamıyla iddialara yanıt vermemiş olsa da, Amerika’da 1.3 milyon araç bu sorundan etkileniyorken, 300.000’lik kısım ise Japonya’daki araçlardan oluşuyor.

Hangi Modelleri Kapsıyor?

 

  • 2013-2017 Subaru Crosstrek
  • 2008-2016 Subaru Impreza
  • 2014-2016 Subaru Forester                 

 

Geri Çağırmalar Ne Zaman Olacak?    

 

Takata hava yastıkları problemini saymazsak, Subaru’nun başına gelen en yüksek geri çağırma rakamı konumunda bulunan fren lambası arızası, 60 gün içinde markanın geri çağırmasıyla başlanacak.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

yorum

MİLYONLARCA SUBARU GERİ ÇAĞIRILIYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.