MAKYAJI AYRINTILARDA GİZLİ: JAGUAR XE

Geçtiğimiz haftalarda XF ve XE modellerinin birleştirilerek tek bir model olacağı iddiaları Jaguar’ın gündeminde yer alırken, XE’nin makyajlanmasıyla tüm bu iddialar asılsız çıktı. Dikkatli gözlerin anlayacağı türden makyajlanan İngiliz D-sedan, şıklığını hala koruyor.

Tasarımında Neler Değişmiş?

Önden baktığımızda tampon tasarımının farklılaştığını ve farların daha ince bir tasarıma kavuştuğunu görüyoruz. Arka kısımda ise yine öndeki gibi tampon tasarımı yenilenip stop grubunun daha ince tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Sportif hatlar taşıyan R-Dynamic versiyonda ise araca yeni jant seçenekleri eklenmiş durumda.

İç mekanda ise selefinde joystick ile vites seçimi yapılırken bunun yerine, Sportshift adı verilen vites değişimi kontrolleri ve F-Type modelinden bildiğimiz Jaguar Drive Control düğmesinin XE’ye eklendiğini görüyoruz. I-Pace’de karşımıza çıkan yeni tip direksiyon simidi ve dijital gösterge paneli de XE’nin kabininde güncellenen parçalardan. Touch Pro Duo isimli bilgi eğlence sistemi de yine I-Pace’den araca taşınmış durumda. Kalite seviyesinde de artış olduğu gözlemlenen makyajlı XE’nin ayrıca dikiz aynasına da ClearSight isimli bir teknoloji eklendiği belirtiliyor. Basitçe anlatmak gerekirse dikiz aynasına geri görüş kamerası eklenmiş.

Motor Seçenekleri Neler?

Ülkemizde 2.0 litrelik dizel üniteyle satılan XE, Avrupa pazarında 2.0 litrelik 250 ve 300 beygirlik güç çıkışlarına sahip turbo benzinli motorlarla da sunuluyor. Yani kısacası bildiğimiz motorlar dışında XE’de yeni bir motor sunulmayacak.

Her donanımda R-Dynamic isimli sportif hatlar taşıyan paketi alabileceğiniz XE’nin kişiselleştirilebilme alanında elinin güçlü olması modelin büyük avantajlarından. Makyajlı XE’nin siparişleri Avrupa’da şu an başlamış durumda.

Yorumlar

yorum

MAKYAJI AYRINTILARDA GİZLİ: JAGUAR XE

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.