YILIN OTOMOBİLİ PEUGEOT 2o8!

Her yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan oylama ile açıklanan Yılın Otomobili yarışması, fuarın Coronavirus nedeniyle iptal edilmesinin ardından ilk kez online olarak gerçekleşti.

COTY (Car of the Year) YouTube kanalından canlı olarak yapılan oylama neticesinde yılın otomobili Peugeot 208 oldu.

Tam elektrikli versiyonu da bulunan küçük 208 toplam 17 jüri tarafından en yüksek puan alarak 281 puan elde etti. Onu 242 puan ve yine 17 en iyi oy ile Tesla Model 3 takip etti. Üçüncü ise 222 puan ile yine bir elektrikli model olan Porsche Taycan’ın oldu.

Renault Clio (211 puan) dördüncü, Ford Puma (209 puan) beşinci, Toyota Corolla (152 puan) altıncı ve BMW 1 Serisi (133 puan) ile yedinci oldu.

Eylül ayında Türkiye’ye gelecek yeni Peugeot 208’i kullanma fırsatı bulmuştuk.

Yorumlar

yorum

Category: Haber, Peugeot
About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.