3 Serisi’nin bir yıl ardından piyasaya çıkan 4 Serisi ailesi, ondan iki yıl sonra küçük bir makyajdan geçti ve Yeni 4 Serisi ismiyle karşımızda

BMW’nin yeni olarak nitelendirdiği 4 Serisi’nin yeniden şekillendirilen LED farları, LED sis farlarıyla birlikte artık bütün modellerde standart olarak sunuluyor. Tamponu da elden geçen otomobil artık daha yenilikçi görünüyor. Arka kısımdaki yenilikler de öndekiyle aynı. LED stop lambaları ve yeni bir arka tampon 4 Serisi’nde yerini almış. Gün batımı turuncusu ve Snapper Rocks mavisi isimli iki rengi de dört yeni jant seçeneğiyle birlikte dış kısımdaki yenilikler tamamlanmış.

Kabindeyse yenilik olarak iDrive bilgi eğlence sisteminin en son versiyonunu görüyoruz. Tabi bu opsiyonel olarak sunuluyor. Aynı zamanda ülkemizde literatüre “Hayalet Gösterge” olarak geçen dijital gösterge paneli de artık 4 Serisi’nin opsiyon listesinde.

4 Serisi’nin Coupe ve Gran Coupe versiyonlarında da süspansiyon elden geçirilmiş. BMW yeni süspansiyonların sürüş konforunu bozmadan daha keskin ve daha sportif bir karakter kattığını iddia ediyor. Mart ayında satışı başladığında test edip göreceğiz. Motorlarında da fak yenilikler yapılan 4 Serisi’nde Gran Coupe artık 1.5 litrelik dizel motorla da tercih edilebilecek.

 

Yorumlar

yorum

BMW’NİN “YENİ” MAKYAJLI 4 SERİSİ

| Bmw, Haber, Yeni |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.