Akşam saatlerinde resmi tanıtımının yapılması beklenen Concept Z4’ün görselleri basına sızdı

Uzun zamandır testleri yapılan otomobili yakından takip ediyorduk. Ancak beklediğimize değmiş gibi görünüyor. Otomobillerinin tasarımlarının tekdüze hale gelmesi nedeniyle eleştirilen BMW’nin istediğinde bambaşka yollara gidebileceğini görüyoruz. Eğimli böbrekler, kocaman hava girişleri, agresif bakışlı farlar, yan kısımda çizgiyi takip eden hava girişi vs…  Enlemesine uzanan stop lambalarına değinmiyoruz bile. Tasarım olarak herşey yolunda görünüyor. İçine geçtiğimizde de genel hatlar olarak BMW DNA’sı korunmuş olsa da tasarımı yine tekdüzelikten uzak ve ilgi çekici. Tabi esas soru konseptin üretim versiyonuna ne kadar aktarılacağı. Bir de kaputun altında hangi motorlar olacağı?

Henüz bir bilgi paylaşılmasa da 2 ve 3 litrelik benzinli ünitelerle 2018’in ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen otomobille ilgili sorularımız yüksek ihtimalle Cenevre’de cevaplarını bulacak.

Yorumlar

yorum

BMW Z4’ÜN KONSEPTİ DAHA FAZLA BEKLEYEMEDİ

| Bmw, Haber |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.