BİRER BİRER EKSİLİYOR DOSTLAR: BMW 3 SERİSİ GT

Bavyera’lı üreticinin d-sedanı 3 Serisi’nin çıtasız kapılara ve daha yüksek tasarıma sahip versiyonu Gran Turismo’ya veda ediyoruz.

Bmw’den gelen açıklamaya göre zaten uzatmaları oynayan 3 Serisi GT, artık üretilmeyecek. Araca gelen talebin istenilen düzeyde olması BMW için güzel bir haber olsa da, ürün gamındaki karmaşıklığı azaltmak adına 3 Serisi GT’yi tekrar geliştirmeyeceklerini açık şekilde belirttiler. ABD’nin aldığı ticari kararlar bir çok firmayı etkilediği gibi BMW’yi de etkilediğinden bir bakıma da GT’nin üretiminin durdurulmasının arkasında maliyetler yer alıyor. Gün geçtikçe zorlaşan emisyon şartları, artan üretim maliyetleri gibi bir çok sebep aslında üreticileri bu tür yollara sevk ediyor.

Şimdi Ne Olacak?

Bavyera’lı üretici hibrit, plug-in hibrit ve elektrikten oluşan 12 farklı yeni araç üretmeyi planlıyor. 2025 yılına kadar hedeflenen bu rakam, bir kaç aşamadan oluşacak. 2021’e kadar İ3, İX3, İ4, İNext ve MINI electric modelleri olmak üzere 5 farklı model hedefliyor. BMW Grubu, kalan 4 sene içerisinde de 7 farklı model daha üreterek bu sayıyı hedefleri olan 12’ye ulaştırmayı hedefliyor.

Plug-in hibrit olarak yine 2025’e kadar 13 farklı model planlayan BMW, tam detay vermemiş olsa da, Cenevre’de tanıttığı X3, X5, 3 Serisi ve 7 Serisi’nin Plug-in hibrit versiyonlarını gördüğümüzden planın nasıl olacağı hakkında az çok tahmin yürütebiliyoruz.

Farklı tasarımı, ferah kabini ve çıtasız kapıları ile tekrar tekrar kendisine baktıran 3 Serisi GT’yi özleyeceğiz fakat BMW’nin geleceğini de bir o kadar merak ediyoruz.

 

Yorumlar

yorum

BİRER BİRER EKSİLİYOR DOSTLAR: BMW 3 SERİSİ GT

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.