BENZİN TV KÖRFEZ PİST GÜNÜ

25 Mayıs 2018 günü İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleştirdiğimiz Pist gününde kimler yoktu ki?

Şakir Düz, Porsche 911 Turbo’su ile günün en hızlısı olurken, Murat Engin, FK8 Honda Civic Type-R ile pistin önden çeker rekorunu kırdı. Ozan Süzgün’ün McLaren MP4-12C, Renault Clio RS ve EP3 Type-R yarış otomobiliyle katıldığı aktivitede iki farklı kasa Mercedes E63 AMG vardı. Oğuzhan Usta ve Gökhan Usta kardeşler E63’n yanında 1200 hp’lik meşhur Alpha12 Nissan GT-R’larını ve Clio RS yarış otomobillerini de getirdiler.

Metin Çalışkan meşhur 1000+ hp’lik Tweety 911 Turbo’suyla en fazla turu ve spini atan katılımcıydı. Ayrıca Akan Bozyiğit de Şirin Baba 911 Turbo’suyla güne renk kattı.

Değişik otomobiller arasında 2JZ motorlu Mercedes 190E yer alıyordu. Bunun yanında sağlam modifikasyonlu bir BMW Z4 35i de vardı. BMW cephesinde M6, iki adet E92 M3 ve bir de E46 M3 yer alıyordu.

Yine günün en ilginç otomobillerinden biri de şüphesiz EG kasa Honda Civic idi. Can Kaptan’ın yeni pist oyuncağında Integra Type-R’ın 200 hp’lik B18C makinası var.

500 hp civarında üreten Seat Leon Cupra ve FK8 Type-R’lar da günün en hızlı önden çekişli otomobilleri oldu. Corvette günün tek Amerikanı olurken Mini JCW de en küçük canavar ünvanını aldı.

Selim Ustaoğlu, Land Rover’ini piste sokamadı. Ayrıca lisanslı pist yarışçılarımız Hakan Mete Kutay ve Çağlayan Çelik de farklı otomobillerle sıcak turlar attılar.

Yorumlar

yorum

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.