İtalyan boğasının ilk ve tek SUV modeli Urus çıktığı günden bu yana büyük tepkiler almıştı. Tüm bunlara cevap olarak Lamborghini ise modelin arazi paketli versiyonunu yayınladı.

Supersport otomobil üreticileri için alışılmayan sınıflarda otomobil üretmek, hem maliyetli hem de kitleler tarafından zor kabul edilir olmuştur. Bu kanıyı kıran ilk marka Porsche’den gaz alıp SUV klasmanına model geliştiren diğer hızlı otomobil üreticilerinden kimisi başarılı olma yolunda ilerlerken, kimi ise hezimete uğruyor. Söz konusu Urus ise çıktığı günden bu yana sadece şehir ve otoyol kullanımına uygunluğuyla tartışıldığından Lamborghini, arazi paketli Urus’un videosunu yayınladı.

Arazi Paketiyle Gelen Değişiklikler Neler?

Dış gövdede eklenen parçalarla daha kaslı ve yerden yüksek hale getirilen araçta öncelikle, çelik güçlendirmeler, fonksiyonel tavan rayları, paslanmaz karter korumaları gibi parçalar göze çarpıyor. 24.8 cm’e kadar yerden yükseltilebilen araç, arazi kullanımı konusunda gerçekten iddialı. En yüksek moddayken Urus, 27.9 derecelik bir yaklaşma açısına ve 28.3 derecelik uzaklaşma açısına sahip oluyor. Bu değerler stamdart versiyon için yaklaşma açısında 20.3, uzaklaşma açısında ise 26.8 derecede kalıyor.

Lamborghini mühendisleri araçlarına ayrıca iki yeni sürüş modu da dahil etmiş. Terra ve Sabbia isimleri verilen bu iki yeni moddan ilki bol taşlı ve engelli yollarda sürüşü kolaylaştırırken, ikincisi ise kumlu veya çakıllı yollarda tutunmasını sağlıyor. Arazi kullanımına görüşün engel olmaması adına sileceklerini ve ön cam yıkama donanımını geliştiren boğalar, her türlü zeminde görüşünüzü ve sürüşünüzü en iyi şekilde tutmaya çalışacak.

Yorumlar

yorum

ARTIK ARAZİDE DE SÖZ SAHİBİ: LAMBORGHINI URUS

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.