Yeni Renault Clio’nun dünya prömiyerine sayılı günler kala ilk resmi görüntüleri yayınlandı.

Öncelikle Yeni Clio’nun kabinine ait görseller paylaşan Fransız üretici Renault, paylaştığı çeşitli videolarda da modeli belirli noktalarda resmen bize gösterdi. Hatta yakın zamanda bir oyuncak modelini gördüğümüz Clio ağabeyi Megane’dan bolca izler taşıyor.

Kabinde özellikle tasarım ve malzeme kalitesi konusunda oldukça ileriye giden Renault, Yeni Clio modelinde ürün gamından tanıdığımız bileşenler ve çizgiler kullanmaya devam etmiş. Özellikle klima kontrollerinde Dacia Duster’dan izler gördüğümüz otomobili çok yakın zamanda göreceğiz.

Nissan ürünleriyle de ortak olarak kullanılan CMF-B platformu üzerinde yükselecek Yeni Clio Cenevre Fuarı’nda resmi olarak bizlerle olacak.

Yorumlar

yorum

YENİ CLİO’NUN İLK FOTOĞRAFLARI

| Haber, Renault |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.