ALFA ROMEO STELVİO’YA KARDEŞ Mİ GELİYOR?

Cenevre Otomobil Fuarı’na sayılı günler kala markalardaki hareketlilik de oldukça artmış durumda ve neredeyse her saat bir markanın yeni bir gelişmesini duyuyoruz. Son zamanlarda pek adını duymadığımız şık İtalyan Alfa Romeo’dan nihayet bir gelişme duyuldu. Habere göre Alfa Romeo orta sınıf SUV’si Stelvio’nun yanına küçük bir kardeş getirmeyi planlıyor.

Alfa Romeo’nun 2018-2022 yılları arasındaki planını açıklamasının ardından tüm gözler markanın sportif modelleri GTV Coupe ve 8C gibi otomobilleri aramıştı. Fakat bu keyif otomobilleri bir yana, İtalyan markanın içerisinde bulunduğu FCA grubu, son dönemin parlayan yıldızı SUV ve Crossover segmentinin farkına daha iyi varmış olmalı ki ürün gamına Stelvio’dan daha küçük bir SUV yerleştirecekler. Stelvio demişken, otomobil 2022 yılında makyajlanacak ve daha uzun aks mesafeli bir versiyona da kavuşacak. Büyük Stelvio muhtemelen 7 kişilik olacak.

Küçük diyoruz çünkü araç kompakt segmentte yer alacak ve muhtemelen FCA grubunun diğer modelleriyle teknolojiyi ve alt yapıyı paylaşacak.

Bilinen Detayları Neler?

Bahsettiğimiz gibi Alfa Romeo’nun kompakt SUV’si kuzenleri Jeep Renegade ve Fiat 500X modellerinin alt yapısını paylaşacak.

SUV’lerin gücüne inanan İtalyan firma, yerden yüksek model ailesini genişletmek adına kendini kanıtlamış kuzenlerinden yardım alarak emin adımlarla ilerliyor. Tüm detayları Cenevre’de öğreneceğimiz kesin iken, marka fuardan önce internet üzerinden bir lansmanda yapabilir.

Yorumlar

yorum

ALFA ROMEO STELVİO’YA KARDEŞ Mİ GELİYOR?

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.