INSIGNIA YENİLENİYOR MU?

Güncel nesil ortaya çıkalı çok olmasa da Opel, geçtiğimiz ekim ayında makyajlanacak modelinin wagon versiyonuyla objektiflere yakalanmıştı. Şimdi ise yollarda daha sık gördüğümüz liftback versiyonu ile yayımlanan modelin buyrun yeniliklerine bakalım.

Fark Edilir Değişim Olacak Mı?

Açıkçası bu hafif bir makyaj operasyonu olduğundan radikal bir değişiklik olmayacak. Fakat yine de en belirgin değişim aracın ön yüzünde görülüyor. Kamuflajdan dolayı beklentimiz ise yeni ön tampon, ızgara ve ön farlar. Farlar demişken, makyaj öncesinde olduğu gibi makyajla birlikte de ön farlar baz donanımlarda halojen olarak sunulacak fakat tabiki üst donanımda Full Led farlar mevcut yerini almaya devam edecek. Wagon versiyondan gördüğümüz kadarıyla makyaj öncesine göre ufak yenilikler bizleri bekliyor.

Alman D-liftback’in arka kısmına baktığımızda ise stopların üzerinde kamuflaj görüyoruz ve bu da demek oluyor ki arka farlarda da bir miktar değişiklik görebiliriz.

Kaputun Altında Yenilik Olacak Mı?

Başlıkta da belirttiğimiz gibi Opel PSA bünyesine geçtiğinden beri bildiğiniz üzere Fransız grubun motor ve alt yapı teknolojilerini kullanıyor. Makyajla birlikte Insignia’da da bu durum kaputun altında görülecek. Yani, dizel cephesinden örnek verecek olursak artık Insignia’da CDTI motor yerine Bluehdi motor görmemiz mümkün.

Kabinde Yenilik Olacak Mı?

Opel, yakın zamanda multimedya sistemini yenilemişti. Dolayısıyla mevcut güncel sistem makyajlı Insignia’da da yerini alacaktır diye düşünüyoruz. Kesinlik kazanmamış olsa da, Opel’in amiral gemisi modelinin kabininde bir kaç ufak değişiklik yapması mümkün.

D-liftback’in detaylarını öğrenmek ve sizlere aktarmak üzere takipte kalacağız.

Generated by pixel @ 2019-02-11T13:40:47.891118

Yorumlar

yorum

INSIGNIA YENİLENİYOR MU?

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.