YENİ KIA CEED AĞUSTOSTA SATIŞTA

Yeni Ceed Ağustos ayında satışa sunulacak

Kompakt sınıfın Kore yorumlarından birisi olan Ceed, tamamen yenilenmiş tasarımı, geliştirilmiş donanımı ve motorlarıyla kompakt segmentte pastadan daha büyük pay almak istiyor.

Yenilikler Neler?

Seçilen donanıma bağlı olarak 5, 7 ve 8 inçlik multimedya ekranları, Apple CarPlay, Android Auto, JBL ses sistemi, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı arka koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, alacakaranlık algılayabilen full Led ön farlar, far ve yağmur sensörleri, 0-130 km aralığında çalışan yarı-otonom sürüş destek sistemi, çarpışma önleme sistemi, akıllı park yardımı ve arka çapraz trafik uyarısı gibi bir dizi donanıma sahip yeni Ceed, Avrupa fiyatıyla da segmentindeki neredeyse tüm rakiplerinden ucuz fiyatlı başlangıç seviyesiyle oldukça iyi bir altenatif gibi görünüyor.

Motor Seçenekleri Neler?

Üç benzinli ve iki dizel seçenek sunan yeni Ceed, giriş seviyesinde 1.4 litrelik atmosferik (100 beygir) versiyonla kapılarını açarken, 1.0 t-gdi ve 1.4 t-gdi turbo benzinli motorlar ürün gamının üst kısmını oluşturuyor. Dizel cephesinde ise 1.6 litrelik CRDI motorun iki versiyonu yer alıyor. 115 ve 136 beygirlik iki seçenek sunan model 6 ileri manuel ve 7 ileri DCT şanzımanla da kombine edilebiliyor

İki farklı kasa seçeneği ve 12 farklı renk çeşidiyle müşterisine oldukça fazla seçenek sunan Kia, Slovakya’nın Zilina kentinde bulunan fabrikasında yılın ikinci çeyreğinden itibaren üretime başlayacak.

Yorumlar

yorum

YENİ KIA CEED AĞUSTOSTA SATIŞTA

| Haber, Kia |
About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.