ÖZEL SERİSİ TANITILDI: KIA STINGER GTS

Geçtiğimiz günlerde sevgili Burak Ertem’in detaylı incelemesini ülkemiz yollarında yaptığı Kia’nin premium modeli Stinger’ın özel versiyonu olan GTS, New York Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. İşte detayları…

Yalnızca 800 adet üretilecek olan Stinger GTS, güçlü motoru, estetiksel açıdan farklılıkları ile GT (Gran Tourismo) sınıfında adından söz ettirecek.

Teknik Verileri Neler?

3.3 litrelik V6 motoru, 370 beygir güce ve 510 nm’lik etkileyici bir tork değerine sahip. Daha düşük hacimli motor seçeneğine göre 4 tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunulan ünite, 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte oldukça başarılı bir sürüş keyfi sunuyor.

Farklılıklar Neler?

Modelin temel farklılığı geliştirilmiş dört tekerlekten çekiş sistemi olurken, sisteme drift modu kazandırılmış. Tıpkı Focus RS’deki gibi bir sisteme sahip Stinger GTS’in çekiş sistemi, drift modu seçildiğinde tüm gücü aracın arka akslarına aktarabiliyor. Ayrıca araç yeni bir mekanik limitli kaydırmalı diferansiyele de sahip olmuş.

Aracın sürüş kalitesini artırması adına yapılan bu düzenlemelere ESP ve şanzımanın yazılımları da eklenmiş. Sürüş konusunda son olarak şunu da belirtmekte fayda var, Stinger GTS’i dört tekerlekten çekiş sistemiyle almak istemeyen müşteriler için Kia, modelin yalnızca arkadan itişli versiyonunu da sunacağını duyurdu.

Aracın görünüm itibariyle de farklılıkları bulunuyor. Aracın ön yüzünden başlayıp, yan ayna ve hava girişlerine kadar uzanan karbonfiber parçalar dikkat çekerken, bagaj kapağı üzerinde yer alan Kia logosu yerine de Stinger amblemi yerleştirilmiş. Etkileyici turuncu rengiyle dikkatleri çeken versiyonun mekanında da bolca Alcantara ve süet detayları görmek mümkün.

Modelin satışlarına önümüzdeki günlerde başlanacağı bildirilirken, aracın ABD fiyatları da arkadan itişli versiyon için 44.000$ iken, dört tekerlekten çekiş seçeneği için 46.500$ olarak satışa sunuluyor.

Yorumlar

yorum

ÖZEL SERİSİ TANITILDI: KIA STINGER GTS

| Haber, Kia |
About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.