VİDEO: HYUNDAI IONIQ HYBRID

Hyundai Ioniq, markanın seri üretim olarak elektrikli modellere adım attığı model olarak adlandırılabilir. Hybrid dışında 50 km elektrik menzilli şarj edilebilen Plug-in Hybrid ve 200 km menzilli saf elektrikli versiyonları da bulunan Ioniq Türkiye’ye şimdilik sadece Hybrid seçeneğiyle getiriliyor. IONIQ Hybrid 1.6 GDI HEV 6 DCT Elite Plus donanım seviyesiyle satılan otomobilin fiyatıysa 123.900 TL.

Önce kulağa biraz fazla gelse de birebir rakibi Toyota Prius ile karşılaştırıldığında ve sunduğu zengin donanımı da ele alındığında mantıklı bir seçenek gibi duruyor.

Bakalım Hyundai, hibrit işini de becerebilmiş mi?

* Bu videoda açılış ve arka koltuk – bagaj videolarımızın kaydı esnasında teknik bir arıza yaşandığından, biraz eksik bilgi olabilir, affola.

HYUNDAI IONIQ HYBRID

Motor: 1580 cc, 4 silindir, benzin+elektrik
Güç: 105 bg + 43 bg elektrik motoru = 139 bg
Tork: 147 Nm + 170 Nm elektrik motoru
Performans: 11.1 sn, 185 km/s
Tüketim: 3.9 lt/100 km
Ağırlık: 1445 kg

Kurgu: Caner Öner

Yorumlar

yorum

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.