SUPRA DAHA DA GÜÇLENİYOR!

Geçtiğimiz aylarda örtüleri kalkan GR Supra 2020, şimdilerde ise GR Supra Performance Line konsepti üzerinde uğraşıyor. Teaser’ı yayınlanan otomobilin lansmanı Osaka Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Eski yarış otomobillerinden esinlenilerek tasarlanan araç, Supra’nın yüksek performanslı modeli olarak lanse ediliyor. Toyota’nın hızlı araçlar geliştirme departmanı TRD (Toyota Racing Development) tarafından geliştirilen aracın 9 şubatta görücüye çıkması planlanıyor. Otomobil hakkında detay vermeyen Toyota, “kazanmak için doğan Supra’nın, ön cephelerde savaştıktan sonra inzivaya çekildiğini, fakat artık geri dönüş için doğru zamanın geldiğini” söyledi.

Paylaşılan teaser görüntüsü sayesinde araç detayları hakkında bir miktar fikrimiz oluyor. Arka kısmında Supra 3000 GT’den esinlenilmiş hava girişleri, GR Supra Performance Line’da büyük bir arka kanatla birlikte yerini alacak.

Şu an yalnızca teaser görüntüsünü paylaşan Toyota, ilerleyen günlerde aracın lansmanını yapmasıyla, bütün detayları siz benzinmagazin.com takipçilerine aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

yorum

SUPRA DAHA DA GÜÇLENİYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.