DÜNYANIN EN ÇOK SATANI KİM?

Her sene belirli segmentlerdeki satış rakamları göz önünde bulundurularak hazırlanan çok satanlar listesinde durum yine değişmedi.

2015 yılından beri üst üste üç yıldır liderliği elinde tutan Volkswagen grubu, listenin en tepesinde yer almayı tekrar başardı. “Dieselgate skandalı oldu, satışları düştü, nasıl oluyor bu?” dediğinizi duyar gibiyiz fakat, bir çok kötü olay atlatan Alman marka, 10.8 milyon araç satarak yine de zirveye adını yazdırmayı başardı.

Zirveye adını yazdırmasının yanında bir önceki yıla kıyasla 0.9 oranında satışlarını da artıran Volkswagen, rakipleriyle arasındaki farkı bünyesinde barındırdığı Man ve Scania markaları sayesinde açtı.

İkinci Sırada Kim Var?

Geçtiğimiz yıla oranla %2 oranında artış sağlayarak 10.6 milyon araç satan Toyota, ikinci sırada yerini almayı başardı.

Ticari araçlar konusunda bir değerlendirme söz konusu olmasa da, buranın lideri de Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığı oldu. %18’lik artışla büyük sıçrayış yaşayan Japon ortak, 1.22 milyon araç satarken, diğer hemşehrisi ise 5.65 milyon araç satmayı başardı. Ortaklığın Fransız temsilcisi Renault ise %3.2’lik bir artışla 3.88 milyon adet araç satışına ulaştı.

Yorumlar

yorum

DÜNYANIN EN ÇOK SATANI KİM?

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.