GM’DE İŞLER KÖTÜYE GİDİYOR!

Amerikan bir derginin haberine göre önümüzdeki günlerde firmanın yeniden yapılanması olarak görülen işten çıkarmalar, Ocak ayında sözleşmesi bitenlerle birlikte toplamda 8 bin iş gücü kaybına neden olacak.

Kapsamlı bir şekilde yapılanmaya giden General Motors, yöneticilerinden tutun, işçisine kadar binlerce kişinin etkilendiği dalgalı bir dönemden geçiyor. Öncelikle çalışanlarını arayıp tarih veren General Motors, yönetim kademesindeki işten çıkarmalar için ise net bir tarih vermedi.

Geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreği ve tüm 2018 yılına ait kazançlarını açıklayacağı günden iki gün sonrasında işten çıkarmalara başlayacak.

Üretim kapasitesi ve iş gücünü artırmak amacıyla yeniden yapılanma planlaması yapan General Motors, ayrıca bu yıl içerisinde toplamda 5 tesisini de üretime kapatması planlanıyor.

Yorumlar

yorum

GM’DE İŞLER KÖTÜYE GİDİYOR!

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.