MODEL Y’NİN MENŞEİ BELLİ OLDU

Amerikan markanın 4. modeli olacak olan Tesla Model Y, markanın imajına uygun olarak tamamen elektrikli bir SUV olacak.

Marka’nın CEO’su Elon Musk, Model Y için gerekli tüm siparişleri verdiklerini ve kısa sürede üretimine başlanacağını açıkladı. Tesla’nın yeni SUV modeli, markanın Nevada’daki Gigafactory isimli fabrikasında, batarya ve elektrikli motorlarıyla birlikte üretilecek.

Aynı banttan batarya ve elektrik motorlarını çıkararak daha hızlı montaj hedefinde olan marka, yavaş işleyişi hızlandırmak istiyor.

 Model Y Nedir?

Alt yapısının ve parçalarının büyük bir bölümünü (%75) Model 3 ile paylaşacak olan Model Y, sonuç itibariyle yerden yüksek bir Model 3’müş gibi olacak. Dolayısıyla Model 3’ün üretiminin de Nevada’ya taşınması söz konusu olabilir. Aslında Tesla, bu yıl satışa çıkarmayı düşündüğü Model Y’yi geçtiğimiz sene yaşadığı finansal problemlerden dolayı ertelemek zorunda kalmışlardı. Fakat bu yıl üretimine başlanacak olan markanın dördüncü modeli, 2020’de piyasaya dahil olacak.

Yorumlar

yorum

MODEL Y’NİN MENŞEİ BELLİ OLDU

About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.