Seat Leon Cupra Artık 300 Beygir!

Seat Leon Cupra da 300 bg kulübüne girdi. 265, 280, 290 bg derken nihayet kardeşi Volkswagen Golf R gibi 300 bg’e ulaşan Leon, sadece motor gücü olarak revize edilmemiş.

Geçtiğimiz günlerde Barselona’da kullandığımız makyajlı Leon’daki (video linki için tıklayın) güncellemelerin de eklendiği Cupra, bu sayede artık Trafik Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ve Acil Durum Asistanı gibi ileri sürüş destek sistemlerinin yanı sıra, Elektrikli Park Freni ve Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi özelliklerine de sahip. Media System Plus, 8 inç ekranıyla yeni nesil bilgi-eğlence sisteminin en önemli unsuru olarak öne çıkarken, Leon CUPRA’da Connectivity Box ile kablosuz şarj ve GSM sinyal güçlendirici özellikleri de sunuluyor.

300 HP gücünde 2.0 TSI motoruyla yeni Leon CUPRA sadece serinin en üst modeli değil, aynı zamanda SEAT’ın ürettiği tüm seriler içerisindeki gelmiş geçmiş en güçlü model olma özelliğini taşıyor. Bu versiyonda öncekine göre hem motor gücü 10 HP (290’dan 300’e) artırılmış, hem de azami tork değeri 350 Nm’den 380 Nm’ye yükseltilmiş. Bu değerler, 1.800 – 5.500 dv/dk gibi geniş bir aralıkta temin ediliyor.

Yorumlar

yorum

Seat Leon Cupra Artık 300 Beygir!

| Haber, Seat |
About The Author
- Daha anaokuluna gitmesinin fikri bile ortada yokken Ford'un F'si, Mercedes'in M'si diye diye dört yaşında okuma yazmayı öğrendi. Oyuncak arabalarını tornavidaya değirmeden oynamayan bir çocuk olunca okuduğu üniversiteyi de oto sanayiye en yakınını seçerek İşletme okudu. Okul bitince ne yapsam ne etsem derken Burak Ertem gibi Car dergisinde soluğu aldı. Yollarıysa Autocar dergisinde Test Editörlüğü yaparken kesişti ve Benzin Magazin'in üvey ağabeyi olarak karşınızda.