KIA SOUL 391 KM GİDEBİLECEK

Güney Kore’li markanın küçük crossover’ı Soul’un yeni kasası, geçtiğimiz yıl Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Pek güvenilir olmayan EPA testleri sonucunda Soul EV 391 km’lik menzil sonucuyla ağabey Niro’nun önüne taşıyarak marka içerisinde EV versiyonlar arasında birincilik ipini göğüslemiş oldu.

Soul EV’nin Teknik Verileri Nasıl?

Yalnızca 64 kWh’lık batarya ve elektrikli motorlarla birlikte 201 beygir güç ve 392 Nm tork değeri sunabilen güçlü EV, selefindeki EV versiyona göre de 178 km daha fazla menzile sahip.

Güncellemeler Neler?

Yeni EV’nin en önemli güncellemesi fren geri kazanımı oldu. Böylelikle araç frene basıldığı anda kinetik enerji ile o an ki mevcut menzilini artırabiliyor. Kia’nın geliştirdiği “Brake and Hold” isimli sistem de araçta yer alıyor. 4 farklı sürüş moduna sahip araç, tahmin edeceğiz üzere Sport, Comfort, Eco ve Eco+ modlarına sahip. En ekonomik olan Eco+ modunda otomobil, klimalardan çıkan her türlü enerji çıkışına kadar tüm kontrolü elinde tutabiliyor.

Kia Soul EV, her ne kadar güvenilir olmayan test sonuçlarına sahip olsa da, sadece marka içerisinde değil segmentinde de zirveye oturmuş durumda. Yeni Soul EV’nin detaylarını aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

yorum

KIA SOUL 391 KM GİDEBİLECEK

| Haber, Kia |
About The Author
- Daha küçük yaşlarında otomobillerin reklamlarıyla başlayan, logoları ezberleyerek devam eden serüveni, ayakları pedallara yetiştiği sıralar direksiyon başına geçmesiyle bir tutku haline dönüştü. Onlarca test yazısı okudu, fırsat bulduğu her otomobilin direksiyonuna geçti, deneyimleme şansını buldu. Hali hazırda Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümü öğrencisi olan Doğan, Benzin Magazin ailesiyle tanışarak otomobillerle daha iç içe olmak ve kendini otomobiller konusunda geliştirmek için uzun yıllar Benzin Magazin ailesine ve sevenlerine faydalı olmayı amaçlıyor.