1979 yılından beri tanıdığımız Jetta, Golf’ün sedan versiyonu olarak bilinir. Mevcut Jetta ise 2011 yılından beri bizimle ve hala altıncı nesil Golf’ün platformu olan PQ35’i kullanıyor. Artık yeni jenerasyon geliyor ve nihayet Golf 7 platformu MQB’ye kavuşuyor.

Autologia sitesi nihayet 2018 Volkswagen Jetta’yı kamuflajsız olarak yakalamayı başardı. Yerini aldığı modelden çok daha etkileyici görünen yeni Jetta’da kalın omuz çizgisi, bagaja doğru alçalan sportif tavanı ve kaputtaki çıkıntıları onu Passat bazlı sportif Arteon’un çizgilerine kavuşturmuş.

Kaslı ve köşeli tasarım dili sayesinde mevcut Jetta’ya göre daha geniş ve uzun dingil mesafesi olanağı ortaya çıkıyor. Bu, arka yolcular için de daha geniş bir diz mesafesi anlamına geliyor. Ayrıca arka tarafın tasarımı da oldukça özgün.

Kabin fotoğrafları henüz internete düşmedi, ancak mevcut Golf 7’den farklı bir tasarım beklememek gerek. 12.3 inçlik hayalet ekran ve mimik kontrollü dokunmatik ekran gibi opsiyonel oyuncakların Jetta’yı çok daha çekici kılacağı kesin.

Mayıs ayının başlarında Volkswagen’in resmi açıklamalarına göre yeni Jetta’nın üretimi Aralık ayında başlayacak ve 2018 model olarak üretilecek. Modelin tanıtımıysa 2017 Los Angeles fuarında yapılacak.

Yorumlar

yorum

İŞTE YENİ JETTA

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.