Nissan, gelecek yıl GT-R’ın 50. yılını kutlayacak. 1969 yılında Skyline Coupe olarak doğan GT-R için İtalyan tasarım firması Italdesign Nissan’dan daha erken davranarak GT-R50 modelini tanıttı.

Aslında iki marka, yani Nissan ve Italdesign bir araya gelerek ortaklaşa bir çalışma yaptılar ve ortaya Nissan GT-R50 by Italdesign çıktı.

Bu prototipin temelini GT-R’ın Nismo versiyonu oluşturuyor. 720 hp gücündeki 3.8 litrelik VR38DETT motoruna Italyanlar dokunmamış. Ancak Nissan, kendisi biraz kurcalayarak güçü yükseltmiş.

Tasarımdaki değişikliklerin başında ön tekerleklerin arkasında kalan havalandırma kanalları, omuz çizgisi ve arka cam çizgisi geliyor.

Nissan’ın açıklaması bunun gelecek nesil GT-R’ın bir ön gösterimi olmadığı yönünde. Bunun yanında bu modelin üretilip üretilmeyeceği konusunda da net bir açıklama yok. Ama tahminimiz Italdesign’ın oldukça limitli sayıda üretip satacağından yana.

 

Yorumlar

yorum

BU GT-R BİR BAŞKA

About The Author
- Hobisi mesleği oldu. Diş Hekimliği okurken, otomobil hastalığına yenik düştü ve Car dergisi ile yayın hayatına merhaba dedi. Otohaber, Tuning Türkiye, Top Gear, Evo derken 15 yıl sonunda kendi dergisinin sahibi oldu. Benzin Magazin'in yanında Autocar Türkiye'nin de Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. Hafta sonları yarışmaya özen gösteren, günlük hayatında motosikletten inmeyen Burak, otomobilden geriye kalan zamanlarını ikizleriyle geçirir.